MySigfox.com tutoriál

Úvod

V tomto návodu najdeš popsané jak oživit svůj Sigfox modul a snadno otestuješ jeho funkčnost.

Co budeš potřebovat

Sigfox Module musí být včetně předplacené konektivity na 3 roky.

Vytvoření HTTP endpointu

Pro zpracování dat potřebuješ vytvořit svou vlastní službu, na kterou bude MySigfox.com posílat JSON metodou HTTP POST. Pro rychlé otestování je možné použít jednu z mnoha služeb, které tento testovací endpoint dočasně vytvoří. Využijeme službu https://requestb.in/, ve které si vytvoř testovací Request Bin. Vytvoří se ti RequestBin URL ve tvaru https://requestb.in/1fbaq5d1. Tvoje URL bude samozřejmě jiná. Tuto URL si zkopíruj například do schránky. Otevřenou stránku nezavírej, později se nám na ní budou zobrazovat příchozí Sigfox zprávy.

Nasměrování Sigfox WebHooku

Otevři https://www.mysigfox.com/ a klikni na zaregistrovat zařízení. Do formuláře přepiš položky

  • ID zařízení - je šestimístný kód na nálepce vedle čárového kódu

  • Token - je bezpečnostní heslo, které najdeš na obalu SigFox modulu

  • E-mail - zde zadej svůj email
  • Webhook URL - tady vyplň předchozí URL kterou jsi získal z RequestBin

Formulář odešli, zobrazí se ti potvrzení změny údajů.

Nahrání testovacího firmware

Nyní stačí do Core Module jen nahrát firmware, který pošle nějakou zprávu. Můžeš vyjít z kódu pro Sigfox detektor pohybu z adresy https://github.com/bigclownlabs/bcf-sigfox-motion-detector Můžeš si stáhnout i přímo zkompilovaný kód ze záložky release na GitHubu a tuto binárku přes DFU naprogramovat do Core Module. Pokud nemáš PIR Module, nezoufej. Firmware automaticky po startu odešle testovací paket bez ohledu, zda je PIR Module zapojený. Po nahrání firmware spuštěný firmware rozsvítí červenou stavovou LED a po odeslání zprávy LED zhasne. Tím je odeslání první zprávy dokončeno.

Kontrola přijaté zprávy

Nyní se přepni zpět do webového prohlížeče na stránku RequestBin. Dej obnovit stránku a pokud jsi vše nastavil správně, měl bys vidět přijatý JSON.

results matching ""

    No results matching ""